آموزش شستشوی کنداسور کولر گازی اسپلیت

در این مقاله از سری مقالات کولر گازی گاسونیک، قصد داریم شستشوی کندانسور کولر گازی ( پنل بیرونی) را  آموزش دهیم . هم برای افرادی که هیچ گونه آشنایی با مسائل فنی ندارند و کاملا مبتدی هستند و همچنین برای کسانی که تا حدودی به مسائل فنی آشنا هستند .

توجه : ضروری است که قبل از شروع هر کاری ابتدا ایمنی را رعایت کنیم، در نتیجه قبل از شروع کار حتما بررسی کنید که برق کولر گازی قطع باشد تا مشکلی از لحاظ اتصالی برق به وجود نیاید.

آموزش اول :

به این دلیل که با مسائل فنی آشنایی ندارید بدانید که وقتی اصول اولیه را رعایت کنید مطمئنا در سرمادهی و راندمان کولرگازی تاثیر خواهید گذاشت . که این امر در نتیجه منجر به کمتر شدن مصرف شما خواهد بود. اگر در منزل دستگاه کارواش خانگی دارید با استفاده از آن قسمت پشت و کنار کندانسور یا پنل خارجی کولر گازی را که شکلش مانند رادیاتور ماشین است را بشویید.

این کار را میت وانید با شلنگ آب پرفشار نیز انجام دهید . دقت کنید که کاملا تمیز شود و هیچ گونه کثیفی روی آن باقی نماند.و اصلا نگران موتور فن بیرونی نباشید که خیس بشود زیرا که در برابر آب کاملا عایق بوده و هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

بعد از این کار سرمایی لذت بخش را با کولر خود تجربه خواهید کرد، البته توجه داشته باشید که بعد از اتمام کار دو ساعت زمان بدهید و کولر خود را بعد از طی شدن دو ساعت استفاده کنید .

لازم به ذکر است که اگر با دستگاه کارواش این کار را انجام میدهید اگر آب با فشار را به صورت اریب به طرف فین های دستگاه بگیرید و این فین ها اصطلاحا خم بشود یا روی هم بخوابد آسیب بزرگی به کولر وارد کرده اید پس تا جایی که میتوانید در انجام این کار دقت کنید که منجر به خسارت نشود.

آموزش دوم :

آن دسته از عزیزانی که با مسائل فنی تا حدودی آشنایی دارند قبل از شستشو بهتر است که درب بالایی کندانسور را مانند تصویر زیر باز کرده و تمام کویل (فین) را با آب یا دستگاه کارواش کاملا بشویند و بعد از تمیز کردن این قسمت نوبت به جعبه برق کنار آن میرسد.

تا جایی که امکانش هست سعی کنید که خاک روی آن را گرفته وآنجا را تمیز کنید و تمامی پیچ هایی که سیم برق را نگه میدارند را با پیچ گوشتی محکم کنید تا بر اثر لرزش دستگاه سیمی باز نشود .اگر سیمی از جای خودش خارج شود مطمئنا کولرگازی را باید به تعمیرکار بسپارید. بعد از آن درب بالایی را به حالت اول برگردانید و پیچ های آن را نیز محکم کنید تا در زمان استفاده ،

کولرگازی شما صدای اضافی تولید نکند. مطمئن باشید که همین کارهای ساده در سرویس کولرگازی ، تا حد بسیار زیادی از خرابی کولر گازی شما در فصول سرد جلوگیری میکند و شما نیز از هزینه برق اضافی و هزینه تعمیرکار معاف می شوید.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#کولرگازی_گاسونیک, #کمپرسور_کولر_گازی, #کمپرسور_اسپلیت, #شستشوی_کمپرسور_کولر_گازی, #شسشتوی_کندانسور_کولر_گازی, #نحوه_شستشوی_کولر_اسپلیت, #شست_کمپرسور_کولر_گازی_پنجره_ای