تولید هوای گرم به جای هوا خنک در کولر گازی

کولر گازی برای دو هدف سرمایش و گرمایش محیط مورد استفاده قرار می گیرد. اما گاها کولر گازی و اسپیلت در حالت سرمایش به جای خنک کردن محیط ، هوای گرم تولید می کند.

در این بخش از مقالات کولر گازی گاسونیک قصد داریم نکاتی را در این زمینه در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم. اگر کولر گازی شما به جای تولید هوای خنک ، گرما تولید می کند ، علت آن می تواند با عدم روشن شدن کمپرسور در ارتباط باشد.

اما اگر کمپرسور در ال فعالیت بود و هیچ مشکلی نداشت، دلیل دیگر این امر می تواند نشت گاز فریون از اسپیلت باشد.

اگر این مشکل وجود داشته باشد، شما نمی توانید خودتان آن را رفع کنید و برای حل این مشکل در کولر گازی باید از یک تعمیرکار مجرب و متخصص کمک بگیرید. اغلب تعمیرکاران برای رفع این مسئله ، ابتدا با فشار دادن محل نشت گاز فریون را مشخص می نمایند و سپس آن محل را جوش می دهند. پس از جوشکاری مجددا با استفاده از فشار دهی دستگاه را آزمایش می کنند.

و در نهایت با استفاده از پمپ تخلیه هوا ، هوای داخل لوله ها در کولر گازی را تخلیه می کنند. پس از تخلیه کامل ، کولر گازی شارژ گاز مجدد می شود. مورد دیگری که می تواند بر خنک سازی کولر گازی و اسپیلت شما اثرگذار باشد، هرز گرد شدن پروانه خنک کننده در کندانسور است. این امر می تواند تا حد زیادی از هوای خنک تولید شده اسپیلت کاهش دهد. برای حل این مشکل شما می توانید دریچه کولر گازی را بردارید.

و در نهایت عامل دیگری که موجب تولید هوای گرم در کولر گازی می شود، عدم تنظیم ترموستات در کولر گازی است. در واقع توقف زیاد ترموستات می تواند این مشکل را ایجاد نماید. که نتیجه آن تبرید شدید می باشد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#کولرگازی_گاسونیک, #کولر_گازی_در_زمستان , #چرا_کولر_گازی_باد_گرم_میزند, #چرا_باید_کولر_گرم_است, #بهترین_درجه_کولر_اسپلیت